שתף |

כל מה שרציתם לדעת על מזג האוויר ביוון

מזג אוויר יוון

האקלים ביוון מזכיר את ישראל, אך הוא בכל זאת שונה מעט

ישראל, אך הוא בכל זאת שונה מעט יוון היא מדינת איים אשר לא רחוקה מישראל. לפיכך, ניתן לצפות כי מזג האוויר היווני יהיה דומה למדי לזה הישראלי. אכן, יש שפע של נקודות דמיון, ובשתי המדינות מדובר על אקלים ים תיכוני. עם זאת, חשוב להסביר שיוון כמדינת איים, כוללת שטח הרבה יותר גדול ולכן קיימים הבדלים בין אזורים שונים בתוך יוון. מסיבה זו, יש טיולים שונים שאפשר לעשות בחלקים של יוון לפי האקלים ועונות השנה.

מזג האוויר הנוח ביוון בכל עונות השנה הופך אותה ליעד המושלם לחופשה

האקלים היווני

האקלים ביוון הוא ים תיכוני קלאסי. המשמעות היא שיש חלוקה לארבע עונות ברורות של סתיו, חורף אביב וקיץ. החורף היווני הוא גשום למדי ובאזור הצפוני-הררי של יוון הוא אף מושלג. עם זאת, שלג נדיר ברוב חלקיה של יוון ולרוב מדובר על ימי חורף גשומים בדומה לאקלים הישראלי. הקיץ הוא ברובו חם מאד, ממש כמו בישראל. עם זאת, מזג האוויר ביוון בחודשי הקיץ נסבל יותר מאשר בישראל, בשל העובדה שיוון מורכבת מאיים והבריזה מהים מורגשת בחלקים נרחבים יחסית במדינה. באזורים הצפוניים יותר של יוון אפשר גם לחוש בלא מעט לחות בקיץ, בפרט בעיר סלוניקי שבקיץ מרגישים בה כמעט כמו בתל אביב.

תחבורה ביוון לפי חודשי השנה

כאמור, אלא אם אתם בוחרים לטייל בהרים הצפוניים בחודשי החורף, הנהיגה בתוך יוון נוחה מאד לתייר הישראלי גם בקיץ וגם בחורף. שימו לב שבהנחה ואתם יוצאים לנופש בתוך אחד מאיי יוון, מומלץ אף לוותר על אמצעי תחבורה יבשתית. ברוב המקומות מדובר על איים קטנים אותם ניתן להקיף ברגל.

מזג האוויר באתונה לפי חודשי השנה

אתונה היא עיר צפונית יחסית ביוון, ולכן בחורף גם פוקד אותה שלג לעתים קרובות. ניתן להשוותה בעצם במובן מסוים לערים הצפוניות במיוחד של ישראל.
בחודש ינואר, מדובר על טמפ' מקסימלית של 13 מעלות וטמפ' מינימלית של 7 מעלות. ימי הגשם הממוצעים הם 13. בפברואר הטמפ' המקסימלית עומדת על 14 והמינימלית על 7. ימי הגשם הממוצעים עומדים על כ-12. במרץ הטמפ' המקסימלית היא 15 מעלות, המינימלית כ-8.5 מעלות וממוצע ימי הגשם הוא 12. באפריל הטמפ' המקסימלית עומדת על 19 , המינימלית על 11 וממוצע ימי הגשם הוא כ-12. במאי הטמפ' המקסימלית היא 24, המינימלית היא כ-15 וממוצע ימי הגשם הוא כ-7. ביוני הטמפ' המקסימלית היא 28 והמינימלית היא 20. ביולי ואוגוסט הטמפ' המקסימלית היא 31, הטמפ' המינימלית היא כ-18 וממוצע הימים הגשומים הוא יום אחד בלבד.
בספטמבר הטמפ' המקסימלית היא 28, המינימלית 19 וממוצע ימי הגשם עומד על כ - 4. באוקטובר הטמפ' המקסימלית היא 22, המינימלית 15 וממוצע ימי הגשם עומד על כ - 9 ימים. בנובמבר הטמפ' המקסימלית היא כ-18, המינימלית כ-12 וממוצע ימי הגשם הוא 11. לסיום, בדצמבר הטמפ' המקסימלית היא כ15, המינימלית כ-9 וממוצע ימי הגשם עומד על כ - 13 יום.