שתף |

טיול ברומניה עם ילדים - מדריך

טיול ברומניה עם ילדים

כל המקומות והאטרקציות שהילדים יאהבו


רומניה, ארץ ירוקה ורחבת ידיים, עם נופי הקרפטים המרשימים, סיפורי דרקולה המצמררים ומאכלים מסורתיים מגרים, היא מקור בלתי נדלה לעניין ושעשוע גם למבוגרים שבחבורה. להלן מספר המלצות על אטרקציות לילדים ולכל המשפחה, בעת הטיול ברומניה. להלן המלצות לטיול ברומניה עם הילדים, עם אטרקציות המבטיחות רגעים רבים של אושר.

פארקים בבוקרשט לצד ערפדים בטרנסילבניה

אטרקציות לילדים בבוקרשט

פארק בוקרשט
- זהו פארק הרפתקאות הנמצא בעיר לוסיאנה בסמוך לבוקרשט. הפארק מלא במתקנים אתגריים, ביניהם קירות טיפוס מסלול הליכה על גבי חבלים, קליעה בחץ וקשת, מתקני הרפתקאות רבים כמו טירות מתנפחות ועוד. עוד במקום מופעל גן חיות חמוד עם פינת ליטוף ואגם מטופח.

פארק המים  של בוקרשט
- הפארק נמצא ממש מול נמל התעופה אוטופאני. בפארק קרוב לשלושים מגלשות מים ובריכות, משחקי ומתקני מים ושעשועים רבים. מומלץ לפקוד אותו בקיץ.
מנזר סנאגוב- מנזר זה הוא אולי ה-אטרקציה, לילדים ולמבוגרים כאחד. לפי האגדה במנזר זה קבור דרקולה המיתולוגי. אל המנזר מגיעים באמצעות מעבורת בלבד, מאחר והוא ממוקם על גבי אי קטן המוקף במי אגם סנאגוב.

אטרקציות  בטרנסילבניה

מקלט הדובים / פארק הדובים בעיר בזרנשט
- מדובר בלמעלה משבע מאות דונם של יער מגודר. ביער זה חיים קרוב לחמישים דובים שהועברו למקום לאחר התעללות שעברו על ידי הרומנים, שעד היום , ולמרות התעמולה הנעשית בנושא, מתעללים בדובים חופשיים החיים ביערות. המקלט משמש כמקום שיקום לדובים מוכי הטראומות וההתעללות. לא ניתנת כניסת תיירים למתחם אולם ניתן לצפות בהם מבחוץ.

טירת דרקולה- מקור בלתי יסולא בפז עבור כל ילד הגדל על מעללי הערפד ולאור סדרות הערפדים הרבות המציפות את המרקע. טירתו של ולאד זפש שלפי האגדה חמד את דמם של בני האדם שהותירו אותו בן אלמוות. בטירה מתקיימים סיורים עם אטרקציות רבות, חלקן מעט מפחידות, ארונו של דרקולה שם נהג לישון ביום ולקום בלילה, חדרים מסתוריים ואפלוליים ועוד. מחוץ לטירה ישנם דוכני מזכרות רבים המוכרים חפצים ובובות הקשורים לדרקולה. כמו כן צמוד לטירה ישנו שוק איכרים חביב שבנוסף למזכרות בדמות דרקולה בכל פורמט אפשרי, מציע גם נקניקים וגבינות משובחות, אלכוהול ביתי מקוי, ועבודות רקמת יד כמיטב המסורת הרומנית.
רומניה היא מדינה בה הטבע עדיין לא נהרס והושחת. ילדים יוכלו ליהנות ברומניה גם בטיולי טבע יפים , הכוללים יערות ענק , מפלים שוצפים, מערות מקסימות ומרהיבות ביופיין, ועוד תופעות טבע שנותרו ללא התערבות יד אדם.

למידע נוסף על רומניה:


אטרקציות מומלצות ברומניה
 – פעילויות מומלצות ברחבי רומניה
מיטב המוזיאונים של בוקרשט – מיטב המוזיאונים של בוקרשט
מזג האוויר ברומניה – היכן לטייל ובאיזו תקופה בשנה
מלונות נבחרים ברומניה – כמה מן המלונות המומלצים ברומניה
המסעדות של רומניה – המקומות הטובים ביותר לסעודה בבוקרשט ובערים נוספות
קניות ברומניה – המלצות לשופינג לפני החזרה הביתה
התחבורה ברומניה – כל הדרכים לטיול בתוך רומניה