שתף |

לחופשה נעימה יותר – מזג אוויר באיטליה

מזג אוויר באיטליה

מידע על מזג אוויר באיטליה


איטליה היא מדינה בה התיירות שוקקת במשך כל ימות השנה. בחג המולד היא משופעת תיירים, בעיקר קתולים, המגיעים לרומא לשמוע את המיסה המפורסמת, דרשתו של האפיפיור המועברת לציבור בחצות הלילה. בקיץ פוקדים רבים את המדינה היפה הזו, וממלאים את חופי הים ואת הערים הגדולות. חשוב לדעת להיערך בהתאם, ומה לארוז במזוודה, בהתאם לעונה ולאזור אליו אתם מתכוננים לנסוע.


 

מזג האוויר האופייני לאיטליה

 

קיץ באיטליה

הקיץ באיטליה הוא בשנים האחרונות חם מאד, ממרכז המדינה ודרומה. יחד עם זאת, למבקרים בצפון איטליה, צפויה הפתעה נעימה של בריזות קרירות לאורך היום, המגיעות מפסגות האלפים, ומדי פעם גם ממטרי גשם מרעננים. קיץ במילנו וסביבתה הוא אידיאלי לטיולים, בעוד שבדרום איטליה, מזג האוויר מזכיר את ישראל בקיץ, והוא חם ולח. ברומא, חודשים יולי אוגוסט הם די מעיקים, אולם גם שם, אפשר ליהנות ממשבי רוח מרעננים, וסך הכל הטיול הוא נסבל, במיוחד למי שמורגל בתנאי מזג אוויר של אוגוסט, כפי שהם בישראל.
מומלץ לארוז בגדים קיציים קלילים, ועוד כיסוי אחד ארוך, לשעות הערב, במיוחד אם היעד הוא צפון איטליה.

חורף באיטליה

החורף, כמו הקיץ באיטליה, משתנה בהתאם לחבל הארץ בו אתם מבקרים. צפון איטליה משופעת בסופות שלגים ורוחות ערות, גשמים תכופים וסערות, בעוד שרומא היא נוחה ונעימה, ומזכירה מאד את החורף הישראלי. למבקרים באזור מילנו וצפונה לה, מומלץ להצטייד בבגדים חמים, מגפיים, כפפות וגופיות תרמיות, מאחר והטמפרטורה עשויה לנחות פלאים, במיוחד בשעות העבר והלילה. לנהגים, מומלץ לא לעשות כך, אם אינכם מיומנים בנהיגת חורף, לאו דווקא בגלל השלגים, כמו בגלל הקרח המחליק מאד את הכבישים, ונדרשות שרשראות לרכב, ומיומנות לנהיגה בתנאי חורף קשים.
למבקרים ברומא ודרומה לה, מומלץ להצטייד במעיל חם ובעיקר במטרייה. הממטרים שם הם ממושכים. שלג הוא פחות שכיח, אפילו נדיר.

ונציה 

ביקור בוונציה בחורף הוא תענוג, בשל המראות המרהיבים של העיר הייחודית הזו. ריבוי הגשמים בחורף, הופך את ונציה לשלולית אחת גדולה, ועובדי העירייה, דואגים להניח לוחות עץ שישמשו למעבר בין המדרכות המוצפות מים זוהי חוויה שחבל להחמיץ אותה, מה גם שלמרות שונציה שוכנת על הים, קורה ויורד בה שלג, ואז המראה הוא פשוט משובב נפש. למבקרים בונציה בחורף רצוי להצטייד במעיל חם ומטרייה, ובמגפי גומי גבוהים, למקרים בהם ישנן הצפות של התעלות בעיר.
בקיץ, גוברים הלחות והחום, והסמטאות הצרות והצפופות, מגבירות את תחושת החום. יחד עם זאת, בריזות המגיעות מהדולומיטים, מקררות את האוויר, והביקור בונציה בחודשים יולי אוגוסט הוא נסבל, למרות שרצוי לדחות אותו לסתיו או לאביב.

סיציליה

מזג האוויר בסיציליה, השוכנת למרגלות הר געש, הוא מאד מיוחד. היה מצופה מעיר בנמצאת בחלק הדרומי ביותר של איטליה, שתהיה חמה ולחה כמו שאר הערים הדרומיות באיטליה, גם בחודשי החורף, אולם בגלל הר הגעש עם פסגתו הגבוהה, אשר פעמים רבות אף מתכסה בשלג, מזג האוויר בחורף, הוא נוח מאד. בקיץ לעומת זאת חם מאד. למעשה זה האזור החם ביותר באיטליה.

למידע נוסף על איטליה


להזמנת טיסה במחיר משתלם: טיסות לאיטליה


חבילות נופש לרומא
מידע על דילים (מלון וטיסה) ומידע שימושי לתכנון החופשה שלכם.

תחבורה באיטליה
תחבורה ציבורית באיטליה –כל הדרכים להגיע ממקום למקום

מסעדות באיטליה
מגוון טעמים באיטליה – מסעדות יוקרה מומלצות וגם פשוטות וטובות

קניות באיטליה
איטליה היפה מציעה אין-ספור אפשרויות לשופינג מושלם.

מלונות באיטליה
אפשרויות לינה שונות באיטליה –איפה הכי מומלץ להתארח

מוזיאונים באיטליה
מוזיאונים מומלצים באיטליה, איפה הכי כדאי לבקר?

אטרקציות באיטליה
כל כך הרבה אטרקציות נשאר רק לבחור!

איטליה עם הילדים
איפה כדאי לכם לבקר עם הילדים, תכנון טיול מושלם עם ילדים.