שתף |

אטרקציות בקייב

אטרקציות בקייב

מידע וטיפים על מוקדי המשיכה והעניין בקייב

קייב היא עיר מרהיבה ביופיה, עם מבנים מפוארים, כנסיות מרשימות ומה לא. העיר מציעה שפע אתרים מענינים ואטרקציות למכביר, אם אתם מבקרים בעיר, ישנם מספר אתרי חובה שחבל להחמיץ בעיר היפה והמסוגננת הזו.

להלן מידע על אתרי חובה למבקרים בקייב:

האטרקציות בקייב שאסור להחמיץ:

קתדרלת סנט סופיה

זוהי כנסייה מרהיבה, ולה שלוש עשרה כיפות מוזהבות. הכנסייה נבנתה במאה האחת עשרה, והיא העתיקה ביותר בקייב. הכנסייה עברה מלחמות, ושוחזרה פעמים רבות. בעבר שימשה הכנסייה כמרכז פוליטי וחברתי, ובה נערכו טקסים למיניהם, ואף נקברו בה מלכים לאורך ההסטוריה ובני משפחתם. פנים הקתדרלה הוא יוצא מגדר הרגיל ביופיו, עם ציורי קיר ופסיפסים מקסימים. אחד מהם הוא פסיפס עשוי זכוכית ואבן ומשתרע לגובה של 6 מטרים. בפסיפס מתוארת מרים הקדושה בזמן תפילה. הציורים השונים מתארים סצנות מהתנ"ך אולם גם ציורים של משפחות המלוכה השונות. כתובת: 24 Vladimirskaya St

מנזר המערות

מנזר זה הוקם בשנת 1051. הוא נבנה מחדש פעמים רבות, לאחר שנפגע במלחמות לאורך ההסטוריה. הוא משתרע על פני שטח עצום של כמאתיים ושמונים דונם. במתחם כנסיות יפות, מערות ששימשו למגורי הנזירים, ושם הם גם נחנטו לאחר מותם. המתחם כולל גם אוצרות אמנות רבים, ומבוך תת קרקעי מעניין, בו מאות גופות חנוטות ושמורות בארונות זכוכית.
עוד ניתן לבקר במתחם בקתדרלת דורמיציון, ולגשת לתצפית ממגדל הפעמון שגובהו כמאה מטרים. המתחם כולל גם כמה מוזיאונים מעניינים ביותר. המקום הוא אתר עלייה לרגל והמבקרים בו נדרשים בלבוש צנוע, והנשים מתבקשות לחבוש כיסוי ראש דוגמת מטפחת או צעיף. אתר זה הוא בין הפופולריים ביותר בקייב, והוא עמוס במבקרים. לכן, ההמלצה היא להגיע בשעות הבוקר המוקדמות ובאמצע השבוע, כדי להמנע מהצפיפות במקום. כתובת: 25 Sichnego Povsstanniya St

כיכר העצמאות

זוהי הכיכר המרכזית של קייב והיפה ביותר. היא נמצאת ברחוב הראשי בקייב, רחוב חרשצ'אטיק ומהווה מקום מפגש לצעירים ומבוגרים כאחד. בסופי שבוע הרחוב הראשי נסגר לתנועת כלי רכב, ורבים מבלים בכיכר וברחוב שהופך למעין מדרחוב ענק ובו דוכנים ובתי קפה רבים. בכיכר ישנן שש מזרקות ואת אנדרטת העצמאות. האנדרטה בנויה כעמוד גבוה ובראשה המלאך מיכאל, שהוא פטרונה של העיר לפי האמונה. אחת מהמזרקות מתוך השש, היא בדמות ארבעה אחים, שלושה גברים ואשה אחת, המייצגים את האחים שלפי האמונה ייסדו את העיר קייב.

באבי יאר

אזור זה הפך לאתר השמדה המוני בספטמבר 1941. במקום זה הוצאו להורג מעל מאה אלף איש על ידי הנאצים שכבשו את קייב, ביניהם כשלושים וארבעה אלף יהודים.לאחר מכן נבנה במקום מחנה ריכוז. במקום קיימות מספר אנדרטאות לזכר הקורבנות, וכן אנדרטה לזכר הקורבנות היהודים. כמו כן, ישנה אנדרטה המוקדשת לזכר הילדים שנרצחו בטבח הנורא.

 

למידע נוסף על קייב

להזמנה אונליין: טיסות לקייב

קניות בקייב
בקייב תמצאו גם הרבה מקומות לשופינג משתלם

תחבורה בקייב
הדרכים שלכם להסתובב בקייב ומחוצה לה

מזג אוויר בקייב
כולם אוהבים הפתעות, כשהן טובות... מה מזג האוויר בקייב?

מסעדות בקייב
בקייב תמצאו שפע אפשרויות לסעודה טעימה!

מוזיאונים בקייב
בקייב יש שלל אטרקציות לשוחרי האמנות וההיסטוריה!

קייב עם הילדים
חשוב לתכנן מראש מה לעשות בקייב עם הילדים