שתף |

חופשת סקי עם אל על

חופשת סקי

טיפים לתכנון חופשות סקי


חופשת סקי מהנה, מושפעת ביחס ישיר מאיכות הבגדים בהם הצטיידתם והתאמתם לתנאי האקלים.מטרת הביגוד היא לנטרל את השפעתם של גורמי האקלים על הגולש ולמנוע סבל ועיסוק מיותר של הגולש בכל הקשור לכך.
אז אם אתן לא רוצים לסיים את הסקי עם רגליים רטובות וקפואות, מצורפים טיפים לגבי ההערכות הנכונה לחופשת הסקי באמצעות ביגוד מתאים.

ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להיערך ולתכנן חופשת סקי חמימה ובטוחה:

שכבה ראשונה-השכבה המנדפת (ביגוד טרמי)-שכבה זו של ביגוד היא זו הבאה במגע ישיר עם גוף הגולש ותפקידה להרחיק במהירות הגדולה ביותר את הזיעה מהגוף תפקיד הביגוד הוא לשמור את טמפרטורת הגוף אחידה ולמנוע מצב של קיפאון או התחממות יתר , הגוף מזיע כדי להתקרר אך במידה והזיעה תישאר צמודה לגוף ייווצר מצב של התקררות יתר, לכן עלינו לעזור לגוף ולהשתמש בביגוד תחתון אשר ירחיק את הזיעה במהירות האפשרית.
שכבה שניה- השכבה המבודדת- תפקידה של שכבה זו לבודד את הגוף מהטמפרטורה שבחוץ, נהוג ללבוש בשכבה זו וסט או חולצה ארוכה אשר עשויים מפליז או מחומרים מבודדים אחרים אשר גם מאפשרים לזיעה להתנדף, עובייה ומשקלה של שכבה זו נקבע בהתאם לטמפרטורה החיצונית, בימים חמים מאוד ניתן אף לוותר עליה.
שכבה שלישית- השכבה האוטמת -שכבה זו היא המעיל/ מכנס. תפקידה של שכבה זו הוא להפריד ולספק הגנה לגוף הגולש מפני רוח, שלג , גשם ומרטיבות אשר נמצאת בכל מקום סביבו. האלמנט המשמעותי ביותר בשכבה זו הוא עמידותו של הבד החיצוני ברטיבות ויכולתו לאפשר נידוף של זיעה מן הפנים החוצה.


רצוי שבמעיל/מכנס יהיו כמה שיותר איבזורים כגון:
כיסים ייעודיים למברג, משקפיים, נגן מוסיקה, מכשיר קשר, טלפון, כיסוי לרוכסנים, איוורורים, חגורת פאודר,כובע סערה, ועוד מיני המצאות ואיבזורים, שמקלים על חיי הגולש.

חשוב מאוד לחבוש כובע, החומרים הנפוצים הם פליס וצמר תפקידו של הכובע למנוע איבוד מחום הראש (עד 50% מאיבוד החום אצל גולשים הוא מהראש). בנוסף לשמירה על החום, ניתן למצוא היום כובעים של חברת ברטון המגיעים גם עם אוזניות וחיבור לנגן מוסיקה, לחוויית גלישה מושלמת.

יש לגרוב גרביים המיועדות במיוחד לסקי וסנובורד, גרבי סקי טובות מונעים שפשופים כתוצאה מהלחץ של הנעל ושומרות על חום הרגליים. אין לגרוב גרבי כותנה!

מתכננים חופשת סקי בחו"ל?
בדקו עכשיו אילו דילים משתלמים אל על יכולה להציע לכם:
טיסות לחו"ל

נכתב בשיתוף עם צוות סקי-פס

סקי פס