שתף |

מסעדות בפריז

מסעדות בפריז


מידע על מסעדות מומלצות בפריז

פריז היא גן עדן של ממש לחובבי המזון המשובח, כמעט לכל סוגיו. אין סוף לרשימת המטבחים השונים: הצרפתי המסורתי והמודרני, הסיני, היפני, הקוריאני, המזרחי, האיטלקי, הפורטוגזי, הרוסי, הפולני, היהודי, הברזילאי, האפריקאי ועוד.
מומלץ לשים לב להגדרות הבסיסיות של סוגי המסעדות בפריז (הגדרות התקפות לצרפת כולה).

מסעדות בפריז – מושגי יסוד


לקראת הטיסה לפריז, מומלץ להכיר מספר מושגי יסוד בנושא מסעדות בפריז: ביסטרו (Bistrot) הוא בר או מסעדה המציע מנות מקומיות, בשרים קרים ויינות מקומיים במחירים נמוכים, בעיצוב בלתי-יומרני ובאווירה בלתי-רשמית; בראסרי (Brasserie) הוא מקום שבו מגישים ארוחות בסיסיות פשוטות מתפריט מצומצם במשך כל שעות היום. בפסגה נמצאת המסעדה (Restaurant), מוסד שבו מוגשות ארוחות בשעות מסוימות, אם מתפריט קבוע מראש ואם על פי בחירה מהתפריט המלא. על השולחנות פרושות מפות וההגשה היא לפי כל כללי הטקס.
רוב המסעדות פותחות את שעריהן בסביבות השעה 12:00. חלקן פועלות עד חצות או עד השעה 2:00 בלילה, אחרות עד שעה מאוחרת יותר, ויש כאלה הפתוחות כל הלילה. לרוב, שעת הסגירה מאוחרת יותר ביום ו' ובשבת, ומוקדמת יותר ביום א'. למסעדות בעלות שם, מקובל וכדאי לטלפן מראש ולהזמין מקום.
ברוב המסעדות מוצע לסועד תפריט קבוע, הקרוי Menu או Formule, בצד התפריט העשיר הרגיל, À la carte, שמתוכו הוא יכול לבחור שתיים-שלוש אפשרויות לכל מנה. הסכום הכולל לתשלום הוא חסכוני יותר, המחיר ידוע וקבוע מראש ואין הפתעות. כדאי לבדוק, כיוון שהמצב שונה ממסעדה למסעדה. כדאי גם להביא בחשבון שלעתים התפריט הקבוע לא כולל מנה אחרונה או משקה, ואלו ינפחו מאוד את החשבון.

למידע נוסף על פריז

חבילות נופש לפריז
מידע על דילים (מלון וטיסה) ומידע שימושי לתכנון החופשה שלכם.

מידע על אפשרויות הלינה בעיר:מלונות בפריז

הסבר על אמצעי התחבורה בעיר: תחבורה בפריז

נופש לכל המשפחה: פריז עם ילדים

אתרי תיירות במומלץ לפקוד: אטרקציות בפריז

מידע על שדות התעופה: פריז - שדות תעופה ודרכי הגעה

מידע על העונות השונות של השנה: פריז - מזג אויר ואקלים

שופינג בבירת האופנה: קניות בפריז


לבדיקת תחזית מזג האויר העדכנית בפריז, לקראת הטיסה: תחזית מזג האוויר

מבצעים והטבות מיוחדות באל על: טיסות לפריז


המידע באדיבות שיחור, המוציאה לאור מדריכי טיולים לפריז ויעדים נוספים בעולם