שתף |

מזג אוויר בשוויץ 

מזג אוויר בשוויץ

מידע וטיפים על מזג אוויר בשוויץ


מזג האוויר בשוויץ שונה בין אזוריה השונים, בצפונה ובדרומה. הבדלי הטמפרטורות נובעים בעיקר עקב הבדלי הגובה, בין העמקים, למישורים ולאלפים הטמירים. התיירים מגיעים אל רחבי שוויץ מחודש יוני, שהוא למעשה מועד תחילת הקיץ במדינה. עונת התיירות העיקרית בשוויץ מתחילה ביוני ונמשכת עד ספטמבר, למרות שגם באוקטובר יש טמפרטורות נוחות יחסית, עם כמות משקעים נמוכה. מחודש דצמבר עונת הסקי מתחילה, והטמפרטורות מתחילות לצנוח. הטמפרטורה הממוצעת הנמדדת בחודשי החורף בשוויץ בין החודשים דצמבר עד מרץ היא 3 – 6 מעלות, כשבקיץ הטמפרטורות נעות בין 20 – 24 מעלות.

מזג האוויר האופייני לשוויץ

אקלים אופייני לשוויץ

שוויץ משתרעת באופן יחסי על שטח קטן ביחס לשכנותיה, למרות זאת היא נושאת בחובה אקלים מגוון ביותר. האקלים מושפע בצפונה מהסוב פולארי, מהדרום מהאקלים הים תיכוני, מהמזרח מהאקלים היבשתי וממערב מהאקלים האוקיאני. בנוסף, הבדלי הגבהים הגדולים בכל רחבי שוויץ משפיעים אף הם על מזג האוויר. זאת הסיבה שלא נהוג לציין בשוויץ את הטמפרטורה וכמות המשקעים האופייניים לאזור – אלה למעשה תלויים בגובה האזור המדובר. האזורים הגבוהים ביותר בשוויץ, מעל 3,000 מטר, מכוסים בשלג בכל עונות השנה.

חופשות סקי בשוויץ

אם גם אתם אוהבים לטייל בעולם, ודווקא בעונת החורף, שוויץ מציעה לכם חבילות סקי נפלאות. מזג האוויר בחורף השוויצרי אינו יורד הרבה אל מתחת לאפס ואפשר לתכנן חופשות חורפיות במחירים סבירים. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי בחופשת חג המולד, בה השוויצרים נוהרים אל מסלולי הסקי, המחירים עולים בהתאמה.

נסיעה בכבישים בשוויץ במהלך חודשי השנה

הכי מהנה לנוע ממקום למקום בשוויץ ברכב שכור על כבישיה המצוינים וליהנות מיופייה, נופיה, אגמיה, והפסגות המושלגות שלה, בכל דרך שתבחרו. עם זאת, חשוב לציין, במיוחד לנו הישראלים, כי נהיגה בכבישים כאשר מזג האוויר חורפי ומושלג ,אינה נהיגה המוכרת לרובנו, ויש צורך לנקוט במשנה זהירות. אל תשכחו, כי עליכם לשלם אגרה על מנת לנסוע ברחבי הכבישים השוויצרים. ניתן לקבל מידע על מצב הדרכים במזג אוויר סוער בטלפון שמספרו 160.

ממוצע טמפרטורות לפי חודשים, בעיר ג'נבה

בחודש ינואר הטמפרטורה המקסימאלית בעיר היא 4 מעלות והמינימאלית היא מינוס 2. ימי הגשם הממוצעים הם 11. בחודש פברואר הטמפרטורה המקסימאלית בעיר היא 6 מעלות והמינימאלית היא מינוס 1. ימי הגשם הממוצעים בחודש הם 9 ימים.
בחודש מרץ הטמפרטורה המקסימאלית היא 4 והמינימאלית היא מינוס 2 . ימי הגשם בחודש הם 11 ימים.
בחודש אפריל הטמפרטורה המקסימאלית עומדת על 6 מעלות והמינימאלית על מינוס1 מעלות. ימי הגשם הממוצעים בחודש הם 9 ימים.
בחודש מאי הטמפרטורה המקסימאלית היא 10 מעלות והמינימאלית היא 2 מעלות. ימי גשם ממוצעים הם 9 ימים.
בחודשי הקיץ, המתחילים ביוני, הטמפרטורה המקסימאלית עומדת על 15 מעלות והמינימאלית עומדת על 5. ימי הגשם הממוצעים הם 9 ימים בחודש.
בין יולי לדצמבר הטמפרטורה המקסימאלית תנוע בין 14 ל – 25 מעלות והמינימאלית ל – 7 עד 15 מעלות. ימי הגשם הממוצעים ינועו בין 9 – 11 ימים בחודש.

למידע נוסף על שוויץ

דילים לשוויץ
מידע על חבילות נופש לשוייץ (מלון וטיסה) ומידע שימושי לתכנון החופשה שלכם.

מסעדות בשוויץ

מגוון של טעמים בשוויץ – החל ממסעדות יוקרה מומלצות ועד פשוטות וטובות.

מלונות בשוויץ
אפשרויות לינה מרובות בשוויץ – איפה הכי מומלץ להתארח.

מוזיאונים בשוויץ 
מוזיאונים מומלצים בשוויץ, איפה הכי מעניין לבלות?

אטרקציות בשוויץ
כל כך הרבה אטרקציות יש בשוויץ, רק תבחרו מהן!

קניות בשוויץ
שוויץ היפה מציעה אין-ספור אופציות לשופינג מוצלח.

תחבורה בשוויץ
תחבורה ציבורית בשוויץ – כל הדרכים להגיע ממקום למקום במדינה ההררית.

שוויץ עם ילדים
הילדים ייהנו ממה שיש לשוויץ להציע לא פחות מכם!