שתף |

ניו יורק – המלצות לתיירים

ניו יורק – המלצות לתיירים
העיר ניו יורק, ששוכנת בחוף המזרחי של ארצות הברית, שימשה לאורך ההיסטוריה אבן שואבת ליוצרים והיתה השראה לשירים, סרטים, ספרים ומחזות אינספור. "התפוח הגדול" (אחד מכינוייה של העיר) הוא המקום האולטימטיבי עבור שוחרי תרבות, אמנות ומוזיקה, וכמובן גם - קניות, אוכל ובילויים מגוונים. בעיר בעלת חמשת הרבעים מתגוררים קרוב ל-9 מיליון תושבים היוצרים יחדיו פסיפס מרתק של תרבויות ולשונות. ניו יורק היא מוקד גלובלי של מסחר, עסקים ופיננסים, וכלכלתה היא השנייה בגודלה בעולם. בג'ונגל האורבני חיים זה לצד זה אנשי עסקים בינלאומיים, אמני אוונגרד חתרניים, דיפלומטים מארצות רחוקות וסטודנטים שאפתניים.

המלצות ומידע לתיירים בניו יורק

מרכז יעיל לתיירים ממוקם בשדרה השביעית מספר 810 פינת רחוב 53 מערב. לצד מפות, עלונים וייעוץ אדיב פועל במקום גם שירות הזמנת חדרים. מידע רב, רלוונטי ומועיל תוכלו למצוא גם באתר זה ולברר בטלפון 212-484-1200. נקודות מידע נוספות לתיירים פזורות ברחבי העיר. המרכזיות שבהן ממוקמות בכיכר טיימס, בתחנת הגראנד סנטרל, במדיסון סקוור גרדן ובתחנת פנסילבניה.

ניו יורק – המלצות בנושא המרת כספים


רצוי שתגיעו לניו יורק כשבכיסכם מטבע אמריקאי. אומנם סניפי בנק מצויים בכל פינה, אך רק מעטים מהם עוסקים בהמרת מטבע. כסף ניתן להמיר במשרדי המרת כספים הנקראיםCurrency Exchange Offices . תמצאו משרדים אלה במסופים של נמלי התעופה והרכבות וברוב בתי המלון הגדולים. בבתי המלון השער המוצע בדרך כלל נמוך יותר. ברוב המקומות יגבו מכם עמלת מינימום, ועל כן עדיף להמיר סכומים גדולים. המחאות נוסעים הנקובות בדולרים אפשר להמיר כמעט בכל בנק, במלונות ובחנויות הכלבו, ללא כל עמלה.

סניפי הבנקים בעיר פתוחים לרוב בימים ב'-ו' בשעות 16:30-9:00, ובשבת בשעות 13:00-9:00. בנמלי התעופה של ניו יורק סניפי הבנקים פתוחים בכל שעות היממה.ניו יורק – המלצות בנושא החזר מע"מ


בארצות הברית אין מע"מ, אך בכל מדינה, לרבות בניו יורק, מוטל "מס מדינה" על כלל המוצרים. לא ניתן לקבל החזר על מס זה. המחירים המצוינים על המוצרים בחנויות אינם כוללים את מס המדינה, ולכן אל תופתעו אם כשתגיעו לקופה תגלו שהסכום הסופי אינו מה שהיה מצוין על הפתקית. גובה המס בניו יורק נע בדרך כלל סביב תשעה אחוז מסכום המוצר, וישנן תקופות מסוימות שבהן העירייה וממשלת המדינה מבטלות את מס הקנייה על מנת לעודד קניות. בגדים ונעליים שמחירם נמוך מ=110 דולר פטורים ממס כל השנה. ניתן להתעדכן לגבי מכירות פטורות ממס ועל גובה המס באתר של העיר ניו יורק.

טיפים במסעדות , מוניות ובתי מלון


מתן תשר (טיפ) מקובל ונפוץ בניו יורק, ואי השארת טיפ נחשבת למעשה מאוד לא מנומס. במסעדות מקובל להוסיף 20-15 אחוז מסך החשבון, אם לא עשו זאת כבר עבורכם, וכן נהוג לתת טיפ לעובדי המלון. גם נהג המונית יצפה לתשר בשיעור של כעשרה אחוזים ממחיר הנסיעה, אם אתם נושאים מטען ואם לאו. בברים ובמועדונים יצפו מכם להשאיר לפחות דולר על כל משקה שהזמנתם מהבר, ועל כל פריט שהפקדתם בשמירת חפצים.

עוד מידע שימושי על ניו יורק:

דילים לניו יורק מידע על חבילות נופש (מלון וטיסה) ומידע שימושי לתכנון החופשה שלכם.
יום שישי השחור – מתכננים שופינג בניו יורק? באתם בזמן...
מזג אויר בניו יורק - מתי כדאי לטוס לחופשה בניו יורק? באילו עונות של השנה מצפה לכם מזג אויר נעים ונוח?
ניו יורק עם הילדים - מגוון המלצות שיהפכו את החופשה עם הילדים לכיף גדול – כל המקומות בהם מומלץ
לבקר בניו יורק עם הילדים
מוזיאונים בניו יורק - לשוחרי התרבות שבניכם – ריכזנו המלצות לגבי מוזיאונים בהם כדאי לבקר בזמן
שהותכם בניו יורק
הופעות בניו יורק - מידע על מגוון ההופעות אליהן תוכלו ללכת בניו יורק, חיי הלילה התוססים בעיר ועוד
קניות בניו יורק - איפה עושים קניות בניו יורק? חובבי אופנה, ולא רק בעלי אמצעים, ימצאו בניו יורק גן עדן של ממש
תחבורה בניו יורק - מידע על אפשרויות התחבורה בניו יורק – הסאבווי, אוטובוסים, מוניות, השכרת רכב, אופניים ועוד
בתי מלון בניו יורק - מתכננים טיסה לניו יורק? קבלו טיפים שימושיים לבחירת המלון
שיתאים לצרכיכם ויכולותיכם הכלכליות
שדות תעופה בניו יורק - מידע על שדות התעופה בניו יורק, דרכי הגעה, התמצאות ותחבורהמבצעים והטבות מיוחדות באל על: טיסות לניו יורקהמידע באדיבות שיחור, המוציאה לאור מדריכי טיולים לניו יורק ויעדים נוספים בעולם