דרום אפריקה – כף התקווה הטובה

דרום אפריקה – כף התקווה הטובה
אחד המקומות שאסור לפספס במהלך ביקור בדרום אפריקה הוא כף התקווה הטובה (Cape of Good Hope) המושך אליו תיירים רבים בכל שנה, ולא בכדי. בחודשים ספטמבר עד נובמבר, הנחשבים התקופה הטובה ביותר לביקור בו, מציע האזור מפגש בלתי רגיל עם נקודות עצירה יפהפיות, נופים עוצרי נשימה ויופי מרהיב.
כף התקווה הטובה, הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה, הינו נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לבין האוקיינוס ההודי, וכולל צוקי סלע, המזדקרים ממימיו של האוקיינוס, במרחק של כשבעים קילומטרים בלבד מהעיר קייפטאון. כף התקווה הטובה היה אחת הנקודות החשובות ביותר ביבשת, שכן שימש כדרך מעבר מאירופה למזרח הרחוק, עד לפתיחתה של תעלת סואץ, ולמרות זאת המשיך לשמור על שמו המפורסם בזכות נופיו הדרמטיים, המהווים כמקור משיכה לתיירים רבים

נקודות תיירות מרכזיות בכף התקווה הטובה

דרך מומלצת לנסיעה – אם אתם רוצים לחוות את הנסיעה שלכם באזור יפהפה זה, באופן המוצלח ביותר, מומלץ לכם לצאת מהעיר קייפטאון לכיוון דרום-דרום-מערב, עד להתחברות עם כביש M6. במהלך הנסיעה תעברו דרך כמה חופים מקסימים, הממוקמים בסמוך לעיר, חוף קליפטון הפופולארי וכן קמפס ביי ומשם תמשיכו לפרבר נהדר ומדהים ביופיו – לאנדדנו (Liandudno), כל זאת בנסיעה דרומה. בדרך תעברו גם לצד מפרצונים מקסימים ונופים עוצרי נשימה, שימחישו לכם מקרוב את יופיו של כף התקווה הטובה.

חופי הכף – כף התקווה הטובה, הבנוי כמעין חצי אי, מציע חופים נהדרים בשני צידיו, בצד המערבי ובצד המזרחי. בצידו המערבי של הכף תוכלו למצוא חופי ים משגעים, חופים חוליים, המציעים מסעדות טובות, בתי מלון, אטרקציות נהדרות ואווירת נופש ייחודית. בצידו המזרחי של הכף תגלו מים נעימים ופחות קרים, מאלו שבחופי הצד המערבי, אולם, לצידם גם רוחות חזקות, שודאי תפרענה לכם אם אתם מעוניינים לרחוץ בים או לשהות באזור משך זמן ארוך. ואם אינכם מעוניינים להיכנס למים הקרים, תוכלו ליהנות מישיבה על חוף הים, מהבריזה ומהאווירה הייחודית, שתהיה עבורכם וודאי גם כן חוויה מופלאה.

המגדלור בכף –
אחת מגולות הכותרת בכף התקווה הטובה הוא המגדלור, הממוקם ממש בראש הצוק, ומספק תצפית נהדרת ונופים עוצרי נשימה, החל מקו החוף המשגע ועד הנופים המדהימים שעוטפים אותו מכל כיוון.

אי כלבי הים (רובן איילנד) –
האי המיוחד הזה, השוכן כתשעה ק"מ מצפון לחופי קייפטאון כולל שטח של למעלה מארבעה קמ"ר ומושך אליו תיירים רבים לאור ההיסטוריה יוצאת הדופן שלו. האי, אטרקציה תיירותית שאסור לפספס, שימש כמתקן כליאה, כבית חולים וכבסיס צבאי החל מהמאה ה – 17 ועד שנת 1996. האי, שהוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, שימש כמקום כליאתו של לוחם החירות המפורסם, נלסון מנדלה. כיום ניתן למצוא במקום מוזיאון מעניין המספר את סיפורו של האי וסיפור ההיסטוריה הכול כך מורכבת של המדינה ואף להצטרף לסיורים בין תאי המעצר, חצרות המתקן ועוד.

מידע על יעדים נוספים בדרום אפריקה: